יום ראשון, 29 באפריל 2012

צאו מהריבוע (והיכנסו אליו בחזרה מיד)!

שלום, יקיריי!

לא כתבתי לכם המון זמן, ואני מודה שהתגעגעתי.

גם אתם? נפלא.בשבועות האחרונים נתקעתי עם פרוייקט שלא הצלחתי (ומשלב מסויים כבר לא רציתי) לסיים. הוא הצריך ממני כל כך הרבה מחשבה ולוגיסטיקה... הגודל הפיזי של הפרוייקט היה עצום, כך שלא הצלחתי לעבוד עליו בדירה הפיצית שלי, ונאלצתי לגרור אותו איתי לבתים של אנשים אחרים כדי לעבוד עליו שם.
אחת לכמה זמן עולה על שולחני פרוייקט כזה, שמאמלל ומרגיז אותי, ואני מפתחת שנאה יוקדת כלפיו. בנקודה כלשהי, שקדמו לה ייסורים וחליים רבים, אני זוכה לאיזו הארה בעניינו, מתחילה ליישם את הגילויים שלי, ולבסוף מסיימת אותו.
מרגע שסיימתי את הפרוייקט המתועב, אני כמובן מתחילה לחוש אשמה על כל הדברים האיומים שאמרתי לו בזמן שהוא רק ישב שם, בפינת ביתי הקטנטן, חסר אונים לחלוטין. או אז רחמיי נכמרים עליו, אני מתיישבת לידו ואומרת לו כמה הוא יפה ויעיל, ואט אט מתאהבת בו מחדש.
עד הרגע בו אני מגישה אותו לחבר/לקוח/חבר-לקוח אני כבר משוגעת על העבודה לגמרי, גאה ושמחה בה, לא מבינה איך יכולתי לשנוא אותה מעולם, וכך באים הדברים על מקומם בשלום.

כיסוי מיטה בגודל של 2.42 מ' כפול 2 מ', שעל חלק מהטלאים שלו מגוהצות תמונות משפחתיות.

עכשיו משנשלחה השמיכה המקסימה למשפחה המקסימה שהזמינה אותה, שוב יש לי הפנאי הנפשי והטכני לכתוב.


השבוע אני רוצה לדבר על קישוט קירות.
יש כל מיני דרכים להוסיף צבע וייחוד לקירות הבית שלכם. חלקן מצריכות מיומנות רבה ו/או השקעה כספית גדולה, וחלקן כלל לא. נחשו באיזה סוג אנחנו הולכים להתרכז.

כך נראה מטבח חדש, עם כסאות כתומים מגניבים וקיר אחד חשוף:


כך נראה מטבח חדש, עם כסאות כתומים מגניבים וקיר אחד חשוף אחרי שיטוט קל באינטרנט:

אני השתמשתי בארבעה ריבועי קנבס וארבעה דפי קארדסטוק, אבל יש עוד עשרות דרכים אחרות לעשות את זה. נסקור כמה מהן:

[ולפני זה נפרגן שניה לחנות "גן גני" הירושלמית, שמוכרת ריבועי קנבס בגודל 30 ס"מ על 30 ס"מ ב14 ש"ח לאחד, שזה פחות מחצי מכמה שדרשו ממני בחנויות אחרות. זכרו - אתם לא צריכים קנבס מאוד איכותי - אתם לא הולכים לצייר עליו, אלא לכסות אותו בחומר אטום אחר! אם אתם במקרה בירושלים, גן גני נמצאת בבן יהודה 34, מרתף העיר. אפשר לברר איתם טלפונית קודם אם יש קנבסים במלאי ב:02-6241527. בכלל, אני תמיד מוצאת בחנות הזו דברים שאני לא מוצאת בשום מקום אחר, ובדר"כ במחירים טובים בהרבה מבחנויות אחרות, ואתם זוכרים למה, נכון? כי חומרי יצירה שקונים תחת שם אחר (ציוד לגני ילדים ומוסדות חינוך, במקרה זה) תמיד יהיו זולים יותר!]

עץ וקארדסטוק -

בבלוג Becoming Martha השתמשו במדפי עץ שנחתכו בנגריה בהזמנה לגודל 12 אינטש על 12 אינטש, שזה הגודל הסטנדרטי של גליונות קארדסטוק:

היא כותבת שהיא דיללה במים דבק-יצירה, הדביקה את הדפים לריבועי העץ, צבעה את השוליים בחום, והשתמשה בדיו דיסטרס כדי ליישן את שולי הדפים. אם אינכם מתעסקים עם סקראפבוקינג, אין סיבה שיהיו לכם את כל החומרים האלה בבית, אבל הראיתי למעלה שאפשר גם להשתמש בדבק רגיל, בלי לצבוע ו/או ליישן את השוליים. התוצאה יפה בכל מקרה.

חומר בידוד ובד -

ב Imperfect Homemaking היא עבדה עם stryrofoam insulation, ואפשר למצוא שאריות של כזה בכל אתר בנייה. אלה הלוחות הגדולים ששמים בתוך הקירות בשביל בידוד. נראה כמו ספוג מקלחת ישן רק ממש דחוס וקצת קשה. אם מישהו יודע איך קוראים לזה בעברית - אנא, האצילו עלינו מחוכמתכם.

 
היא מניחה את לוח הstryrofoam במרכז חתיכת הבד (הגדולה ממנו בכמה סנטימטרים מכל כיוון), ובלי להשתמש בדבק, היא נועצת באקדח סיכות את מרכז כל אחד מארבע הצלעות לגוף הstryrofoam, ואז מקפלת את הפינות:
 אחר כך היא מוסיפה סיכות מהדק לכל אורך ההיקף:
 ואפילו מראה איך היא השתמשה בשבלונה ועט בד זהוב כדי להוסיף קישוט לאחד המלבנים:
 היא נעצה את האובייקט הזה לעבודה שלה, ותלתה:

מתברר שהחומר הזה הוא אחד החומרים הכי לא מתכלים שתיתקלו בהם, אז בבקשה השתמשו בשיטה הזו רק אם כבר מצאתם שאריות חומרי בניין איפשהו.

קאפה וקארדסטוק -

אין באמת הרבה מה להרחיב - דפים יפים דבוקים למרובעים מקאפה בכל מיני גדלים:

Garden Collage
 אתם אפילו יכולים להוריד את התבנית שלהם כאן.

בד וקלקר (היי, ליאור!) -

תמרין מהבלוג Sew Dang Cute עבדה עם השרטוט מהתמונה הקודמת והשתמשה בבד וקלקר:
הבד קצת גדול מהקלקר

היא עשתה חיתוך על הפינה, והדביקה את כל הבד סביב הקלקר
תמרין הוסיפה שכבה דקה של דבק מפיות

גם בשוליים ובפינות כדי לסגור אותם היטב במקומם


ואז היא כותבת שניסתה להדביק את המרובעים זה לזה עם דבק חם, אבל הם התפרקו כשהרימה את כל הקונסטרוקציה, ומה שעבד בסוף היה דבק גורילה. מתברר שניתן להשיג אותו גם בארץ.
אפילו ראיתי גם רשומה על חיתוך קלקר (היי, ליאור!), אבל אין לי כח לתרגם אותה. אם יש לכם אנגלית בסדר - בבקשה.ראיתי שאנשים עבדו עם קנבס עטוף בד עם דוגמא, אפשר לבנות מסגרות עץ ולמתוח עליהם קנבס שכבר בא עם דוגמא (ניתן למצוא בכל חנות בד), אם הצבעים מתאימים לכם, ואני בטוחה שלכמה מכם יהיו רעיונות נוספים.

הפרוייקט הזה זול, הוא יכול להיות מיחזורי, ובעיקר מותאם אישית למה שכבר יש לכם בבית. אם חשבתם שהספה האפורה שלכם לא יכולה להיראות טוב עם הקיר הצהוב שהשאירו הדיירים שקדמו לכם - תסתכלו על העבודה של תמרין. היא ממש קושרת את החדר יחד!אח, כמה טוב לחזור אחרי הפוגה ארוכה.

אם אני יכולה לעזור איכשהו בפרוייקטים שלכם - ספרו לי על זה.


שבוע מוצלח,
התפרנית

יום רביעי, 4 באפריל 2012

מאחורי ההר, 1 2 3, שם ישבו שלושה גמדים!

והאמת, לא יעזור להם איפה הם יישבו – יהיה להם חם.

כל כך הרבה דברים בעולם הזה לא מתנהלים בדיוק איך שאני מצפה מהם: לכל יום יש בוקר, לא כל מאכל מכיל חצילים, ואן הת'אוויי נדרסת ע"י משאית רק באחד מהסרטים שלה.

אבל המקומם מכולם, אני חושבת, הוא שלחורף יש סוף.

מזג האוויר המתעתע נמשך כבר כמה שבועות, אבל תדירות העיטושים שלי עולה במהירות גבוהה מכדי שיהיה אפשר להתכחש לעובדה ה-הו-כה-מצערת שהחורף נגמר. לא כי בחורף אני לא מתעטשת, אלא כי אלה העיטושים מהסוג השני... עיטושי אביב.


עצות איך להתמודד עם מזג האוויר האיום אין לי, אבל אני כן יכולה להציע לכם לצאת לטיול (בערב, עם פנס. אתם לא רוצים לצאת כשחם, ו"מוקדם בבוקר, לפני שמתחמם" זה פשוט לא משהו שאני אגיד...) ולקחת מזכרת מהסתיו-חורף אל החודשים החמים.

את הפרוייקט הזה מצאתי בבלוג "We Bloom Here" וערכתי בו כמה שינויים, כדי להפוך אותו לנקי מתפירה.

תצטרכו כמה אצטרובלים. הם אמורים להיות יבשים עכשיו, אבל אם מאיזושהי סיבה האצטרובלים שלכם לחים, אפשר לאפות אותם קצת בתנור, כשדלת התנור פתוחה מעט.
בעזרת אולר, הסרתי כמה מה... שבבים (?) העליונים. לא שבבים.. צריך למצוא לזה שם מדוייק יותר... הם לא עלים... הממ... אני לא יודעת. הצעות אפשר להדביק בתגובות. תבורכו.

בודדתי קצת את החלק העליון של מרכז האצטרובל, כך שנחשף סוג של צוואר דק:
בחנות של ציוד לגננות קניתי שלושה חרוזי עץ גדולים (6 ש"ח לאחד), ושמתי דבק גם על צוואר האצטרובל וגם בתוך החור של החרוז, חיברתי ביניהם, והנחתי להם להתקשות לכמה דקות. בינתיים עבדתי על האקססוריז החורפיים של הגמדים שלי.

בין הלא-שבבים-עדיין-מחכה-לרעיונות-שלכם העברתי מנקה מקטרות חום, שבקרוב יראה כמו זרועות.
סימנתי עיגול גדול, גזרתי חצי ממנו, ואת החצי העתקתי ללבד.
מודדים את היקף ה"ראש" של הגמד, בינתיים בלי דבק, מורידים את הכובע ובעזרת דבק ממשיכים לסובב את כל חצי העיגול לכדי קונוס יציב.
ככה הוא יראה כשתסיימו להדביק,

וככה הוא יראה אחרי שתיישרו אותו עם מספריים.
דבק מבפנים
ולהניח בעדינות על ראש הגמד

עכשיו לכפפות - תצטרכו שתי כפפות ימניות ושתיים שמאליות.
מורחים קצת דבק סביב הכפפה (הצד הפנימי)

ומדביקים את הכפפות על קצה מנקה המקטרות, אחרי שקיצרנו את הזרועות לגודל פרופורציונלי לגוף הגמד.
שכחתי לצלם את החלק הזה אצל הגמד הירוק, אז ככה זה נראה - מין לב מלבד שמדביקים לתחתית הגמד. עוזר לייצב את האצטרובל ונראה כמו נעליים גדולות.
את הפנים ציירתי בעטים קבועים.נכון שהם מקסימים?

הם נראים נפלא בתוך הבית, על מדף חפצי נוי קטן או ליד ספרי בישול, והם גם מתאימים לחוץ, בתור גמדי-גינה.


ובעיקר, נחמד להסתכל עליהם ולהיזכר שלפני כל האור והפריחה הבלתי נסבלים האלה, היה כאן שמח.


שיהיה אביב רווי אנטיהיסטמינים ופסח שמח,

התפרנית